Dr. Barbara Sturm Hyaluronic Serum

2020. szeptember 4.

Barbara Sturm nevét valószínűleg mindenki hallotta már, aki akár csak egyetlen népszerű női celebet is követ, de ha nem, elárulom, ő az, aki anno előrukkolt az MC1 névre keresztelt krémmel, amit személyre szabottan állítanak elő a páciens saját véréből.
Termékei nem tartalmaznak illatanyagokat, színezéket, ásványi olajokat és mikro műanyagot sem, valamint nem tesztelnek állatokon.

A szérum összesen 8 összetevőt számlál, ebből egy a víz, 4 másik tartósítási célt szolgál (Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Potassium Sorbate és Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate), van egy beszívódást segítő anyagunk, ami vízmegkötő tulajdonsággal is bír (Butylene Glycol), a maradék pedig a lényeg: rövid és hosszú láncú hialuronsav (Sodium Hyaluronate) és antioxidánsokban gazdag porcsin (Lactobacillus/Portulaca Oleracea Ferment Extract), ami védelmet nyújt a szabadgyökök ellen. Egy szóval, nincs benne semmi felesleges.

Az összes arcápoló termék közül, amit használok, ez a legdrágább. (Gyenge idegzetűek most kapaszkodjanak meg.) Egy üvegcse - ami mindössze 30ml terméket tartalmaz - 300 dollárba kerül. Ez az az összeg, amiért úgy gondolom, jogosan támaszthatunk nagy elvárásokat.


Állagra olyan, mintha "nyúlós víz" lenne, nagyon folyékony, de mégis sűrű, könnyű eloszlatni a bőrön és másodpercek alatt beszívódik. Utána a bőr nagyon finom, selymes tapintású, nem ragacsos, nem tűnik nedvesnek.

Kipróbáltam már korábban néhány hialuronsavas terméket, de messze ez volt a legjobb. Néhánynak az állaga nem tetszett, másnak a hatását nem éreztem, ez viszont látványos. Ha valamilyen okból kihagyom a rutinomból, egészen más az összkép és tapintásra sem olyan üde és rugalmas a pofim.
Általában nappalra használom az arcpermet és a krém közé beillesztve, aztán jöhet a smink. Sokkal szebb így az eredmény és mattabb alapozókkal sem szárad ki a pofim egy hosszú nap végére.
Több hét folyamatos használat után látható igazán a hatása, ami simább, üdébb, szebb bőrkép.

A 30ml meglepően sokáig elég, mielőtt megvettem a teljes kiszerelést, kaptam belőle egy 5ml-es mintát, amit kb egy hónap alatt használtam el, persze ez függ attól is, mennyit viszünk fel alkalmanként. Nem kell locsolni vele magunkat, nem lesz tőle jobb, de spórolni sem érdemes, hiszen egy év a szavatossága.


Mire jó a hialuronsav? 
A hialuronsav igazi csodaszer a bőr számára, ugyanis fokozza a bőr természetes vízmegtartó képességét és a bőrregenerációt, emellett puhábbá és rugalmasabbá is teszi azt. A hialuronsav egyébként a saját súlyának ezerszeresét képes vízben megkötni.

Miért jó, hogy  rövid és hosszú láncú hialuronsav is van a szérumban?
A hosszú láncú főként a bőr felszíni rétegeiben hat, míg a rövid mélyebbre hatolva szívódik fel, ezáltal nem csak a felső réteget hidratálja. Az ideális készítmények mindkét félét tartalmazzák.

Hány éves kortól ajánlott használni?
25 éves kor körül érdemes elkezdeni használni ilyesmit, 30 fölött pedig kifejezetten ajánlott, de persze korábban is lehet, csak akkor még nem feltétlenül van rá szükséged.

Mi a különbség a Hyaluronic Acid és a Sodium Hyaluronate között?
A Sodium Hyaluronate (azaz nátrium-hialuronát), összetevőként némileg stabilabb, de ugyanolyan jól hat, mint a "sima" hialuronsav (Hyaluronic Acid), szóval az összetevőket olvasgatva ez ne zavarjon meg, szuper terméket választottál.

Megérte megvenni?
Bár túlárazottnak gondolom, mégis azt mondom, megérte. Amiket eddig próbáltam hialuronsavakat, olyan semmilyenek voltak, hogy azokról írni sem tudtam érdemlegeset. Ha megteheted, hogy kiadj ennyit egy kozmetikumra, én azt mondom, ne hagyd ki! Számomra egy üvegcse kb 8 hónapra elég, ami azt jelenti, hogy havi 11.000 forintot költök erre. Ez talán soknak tűnik, de valójában nem az, ha azt nézzük, hogy ez 6 nagy mekis menü ára, egy hétvégi piálás egy egyetemistának, vagy hogy egy átlagos dohányos akár a dupláját is elszívja, pedig annak aztán semmi értelme.
Nem must-have, nem azt mondom, hogy nem lehet élni nélküle, de azért jó, ha van.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése